foto1
Dolina Maňa
foto1
Folklórna skupina Dolina
foto1
Fsk-Dolina
foto1
Fsk-Dolina z Mane
foto1
Folklórna skupina Dolina
Mgr. Mária Bednárová je umelecká vedúca, ktorá lásku k spevu a tancu rozdáva hlavne mladej generácii po celý svoj plodný život. Vo svojej práci zachováva zvyky a tradície Požitavského regiónu, hlavne z okolia obce Maňa.čítaj viac...

Fsk - Dolina

Folklórna skupina Dolina Maňa

TOPlist

Prihlasovací formulár

Vedúci folklórnej skupiny: Mgr. Marek Holka

Emeritná umelecká vedúca: Mgr. Mária Bednárová

Organizačná vedúca: Jarmila Trungelová

Zriaďovateľ: Občianske združenie Dolina Maňa a Miestny odbor Matice slovenskej Maňa

 

Mgr. Mária Bednárová, po celý svoj plodný život rozdáva lásku k spevu a tancu hlavne mladej generácii. Vo svojej práci zachováva zvyky a tradície Požitavského regiónu, hlavne z okolia obce Maňa.

 

FSk-Dolina Maňa reprezentuje predovšetkým svoju obec a Požitavský región. Pracuje od roku 1986. Počas trvania sa FSk-Dolina pravidelne zúčastňuje okresných, krajských a celoslovenských súťaží a prehliadok, regionálnych a obecných slávností, festivalov a zahraničných vystúpení.

 

FSk-Dolinu doprevádzal na akordeóne Pavel Trstiansky a v rokoch 2003 - 2008 vlastná cimbalová hudba. V súčasnosti ju doprevádzajú Ing. Matej Švec (akordeón), Mgr. Gabriela Tóthová (akordeón) a Ing. Peter Nemeš (kontrabas).

 

V roku 2012 vydala FSk CD "Keď som išov z Máne" a vianočné CD "Hojné požehnanie Vám". V roku 2013 spolupracovala na vydaní knihy "Na Máni", kde je zaznamenané spomínanie na učiteľa, zvyky, obyčaje a tradície našej dediny. Súčasťou knihy je aj spevník máňanských piesní a prílohu tvorí CD "Na kopečku balzamovom".

 

FSk-DOLINA MAŇA patrí v súčasnosti k málo folklórnym skupinám v okrese Nové Zámky, ktorá vyvíja aktívnu činnosť a snaží sa, aby zvyky našich otcov a materí boli stále živé.